velikost textu AA původní
Právní poradna pro pacienty
dotaz do poradny můžete vložit zdeNalezeno celkem: 241 zobrazeno 201 - 225 stránka: 1...8910 zobrazit vše zobrazit znění dotazů
Je možno nechat naočkovat dítě proti TBC i když neptří do rizikové skupiny ? Hradí toto očkování pojišťovna?
Mám dvouletou dceru, u které bylo očkování v porodnici negativní - nevytvořila se jizva. Při kontrole na kalmetizaci mě upozornili, že bude nutné očkovat znovu ve dvou letech.
Nyní sestra na kalmetizaci mi řekla, že teď již očkování není povinné a musela bych si ho hradit sama. Přitom očkování dětí v ll letech pojišťovny hradí.
děkuji za vysvětlení.
zobrazit odpověď na tuto otázku
25.11.2010
Dobry den, chtela jsem se optat na nasledujici vec: druheho syna jsme nenechali ockovat - dostal pouze prvni davku hexavakciny. Je mu 2.5 roku. Mam pocit, ze vetsina ockovani je promlcenych, z hyg. nas nikdo nekontaktoval a my jsme nas nesouhlas s ockovanim take nikde nehlasili. Momentalne je pro me dulezite zjistit, zda hrozi postih nasemu pediatrovi? Nerada bych mu zpusobila koplikace. Dekuji moc za odpoved.
zobrazit odpověď na tuto otázku
banditka 24.3.2011
Dobrý den, chystám se s partnerem (občan SRN) rodit v Německu v dubnu 2011. V současné době jsem OSVČ s trvalým pobytem v ČR a nárokem na PPM (mateřskou).
1) dle čeho se vypočítává nárok na porodné v ČR? je to dle posledního daňového přiznání či podle aktuálních příjmů, tzn. z PPM (mateřské)?
2) když budu rodit v Německu, existuje tam něco jako porodné a za jakých podmínek bych na něj měla nárok?
3) platím si Zdravotní pojištění u VZP a tím pádem mám Evropský průkaz zdravotního pojištění (EHIC). Pokrývá toto pojištění VEŠKERÉ náklady spojené s porodem, poporodní péči atd. včetně Hebamme (porodní asistentky), která je zdarma pro všechny pojištěnce v Německu?
Někde jsem se dočetla, že EHIC nepokrývá vše a očekává se ode mne spoluúčast, ale jakou formou a kolik jsem se nedočetla.
5) Za jakých podmínek má přítel, jako občan SRN, nárok na přídavek na dítě? Musí mít dítě trvalý pobyt v Německu?
6) Co vše potřebuji pro vyřízení také českého občanství pro miminko a jak dlouho to trvá? Musím jet na speciální matriku do Brna nebo to lze vyřídit z Prahy případně z Německa přes ambasádu?
7) Podle jakých předpisů se bude řídit očkování dítěte? V Německu tato povinnost neexistuje.
a) pokud bude mít dítě trvalý pobyt v Německu (německé ale i české občanství) budou po mně ČR vymáhat abych nechala dítě očkovat na vše, co je povinné v ČR?
b) stejný dotaz: ale trvalý pobyt v ČR a místo pobytu v SRN?
děkuji předem za informace
JS
zobrazit odpověď na tuto otázku
Tuli 13.3.2011
Dobrý den, syn je narozen v roce 2008 a nebyl očkován proti tbc. Dostali jsme výzvu dostavit se s nim 29. 3. 2011 na očkování. Je to povinné? Předpokládám, že nespadáme do žádné z rizikových skupin.
zobrazit odpověď na tuto otázku
banditka 24.3.2011
Dobrý den, zaměstnavatel nám nabídnul možnost zúčastnit se bezplatně hromadného očkování proti chřipce. Co je podstatné - pokud se toho očkování nezúčastním, firma mi strhne náklady na jednu vakcínu z platu. Moje dotazy: Musím to očkování podle zákona využít? Má firma právo mi strhnout z platu náklady na to vakcínu? Pokud ano, na základě jakých právních norem. Děkuji moc za odpověď.
zobrazit odpověď na tuto otázku
14.10.2010
Dobrý den, pochopila jsem, že neočkované dítě nemůže být přijato do mateřské školky a můj dotaz zní: platí to i pro neočkované dítě v kategorii tzv. předškoláků? Což znamená dítě 1 rok před nástupem do základní školy, kdy v normálním případě školka musí takové dítě přijmout. Musí tedy přijmout i dítě, které nemá splněné očkování? Mockrát děkuji za odpověď.
zobrazit odpověď na tuto otázku
14.8.2010
Dobrý den, po rekvalifikaci jsem nastoupila do domova důchodců, kde bylo nařízeno povinné očkování proti žloutence, chřipce atd. Když jsem v srpnu nastoupila, byla jsem po chřipce, při které jsem měla vysoké teploty a proto první očkování - ENGERIX bylo provedeno v polovině října. Za 4 dny mi byl lékařkou nasazen SUMAMED 3 tbl. pro infekci močových cest, chlamydie atd. Pak přišlo nařízení, že se musíme nechat očkovat proti chřipce, to bylo provedeno 6. listopadu 2009 a 13. 11. 2009 mi byla nasazena další dávka SUMAMED 3 tbl. 20. 11. 2009 jsem měla jít na očkování druhé vakcíny ENGERIX, ale lékařka v domově důchodců se spletla a opět mi aplikovala vakcínu proti chřipce. Na doporučení vedoucí domova důchodců jsem byla 4. 12. 2009 opět očkována druhou dávkou ENGERIX. Jenže 29. prosince 2009 jsem dostala vysoké teploty 39 - 40 st., které trvaly skoro 10 dnů a užívala jsem antibiotika, asi 5 různých balení. Byl mi zjištěn stafilococ, streptococ aj. Měla jsem plnou pusu oparů a nyní ještě marodím cca 4 měsíce s močovým měchýřem a pokaždé mám krev v moči z ledvin. Chtěla jsem se zeptat, zda-li očkování 2x na chřipku a pár dnů nato očkování ENGERIX, užívání tablet ajn. mohlo mít vliv na můj nynější zdravotní stav, stále se opakující záněty močového měchýře a záněty ledvin. Děkuji a přeji hezký den.
zobrazit odpověď na tuto otázku
10.7.2010
Dobrý den, máme 12letou dceru, která má podstoupit očkování proti žloutence typu B. Jsme přesvědčeni o nebezpečnosti tohoto očkování a nechceme dát dceru očkovat. Na stránkách Rozalio.cz jsme našli podobný příběh, který skončil u soudu, kde bylo uděleno napomenutí. Tento případ údajně zastupoval advokát Robert Cholenský za LLP. Chtěli bychom nejdříve zkusit odklad. Můžete nám poradit jaká důvody máme uvést? Je vůbec možný odklad? Děkujeme za odpověď. S pozdravem manželé V.
zobrazit odpověď na tuto otázku
20.5.2010
Dobrý den, mám několik otázek ohledně povinného očkování a procesů s ním souvisejících:
- Jak vím, hygienická stanice provádí u praktických dětských lékařů kontrolu proočkovanosti. Je poskytnutí informace o očkování/neočkování v pořádku, pokud jde o lékařské tajemství a přístup k dokumentaci?
- Vím, že základní očkování je povinné, popř. je upraveno vyhláškou. Zároveň má však lékař povinnost získat od pacienta, popř. jeho zákonného zástupce informovaný souhlas. Jak je definována situace, kde rodič souhlasí s očkováním, ale zpětně zjistí, že nebyl dostatečně informován o rizicích zákroku (tj. ani v rozsahu příbalového letáku přípravku), popř. byl mylně informován ohledně povinných lhůt provedení očkování a jeho souhlas tak rozhodně nebyl informovaným souhlasem? Jak je definována situace, kdy zákonný zástupce na základě výrobcem uváděných údajů informovaný souhlas neudělí? Kdo následně nese zodpovědnost za nežádoucí účinky očkování, které bylo provedeno bez získání informovaného souhlasu, nebo dokonce provedeno přes nesouhlas zákonného zástupce?
- Pokud dojde k situaci popsané bodu 2. (souhlas není informovaný, popř. není vůbec) a zároveň dojde k nežádoucím reakcím na očkování, kde, jak a na kom je možné uplatnit náhradu vzniklé škody, a to jak přímo zákonným zástupcům, tak dítěti, tak zdravotní pojišťovně? (cestovné na pohotovost, poplatek na pohotovosti, volno na ošetřování dítě, léky proti horečce, bolestné, úhrada za ošetření lékařem na pohotovosti a za další vyšetření provedená praktickým lékařem související se zjištěním stavu po očkování atd.)
zobrazit odpověď na tuto otázku
7.5.2010
Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli může dítě navštěvovat státní mateřskou školu v případě, když má naočkovanou pouze jednu dávku mmr vakcíny. Dle doporučení se druhá dávka mmr vakcíny podává v rozestupech 6-10 měsíců. Protože jsme měli jsme odklad první dávky, nestihneme naočkovat před vstupem do MŠ druhou dávku, může to být problém? Ostatní povinná očkování dítě má. Děkuji za odpověď.
zobrazit odpověď na tuto otázku
19.4.2010
Dobrý den, mám dotaz ohledně rozestupu mezi 3. a 4. dávkou hexavakcíny. Očkování máme rozloženo, první měl syn až v roce, třetí dávky v 18 měsících, čtvrtou bych chtěla podat až v 29 měsíci. Teď má syn 24 měsíců a lékařka již chce očkovat. Myslíte, že máme ještě dostatek času, co se týče účinnosti látky? Pokud chápu v očkovacím průkaze správně, tam je rozestup mezi 3. a 4. dávkou psán: 4 dávka nejdříve za půl roku po třetí a nejdéle před 18 měsícem věku. Děkuji za zodpovězení možná trochu zmateného dotazu.
zobrazit odpověď na tuto otázku
5.3.2010
Dobrý den, chci se zeptat:
- Zda, kde a jak je v legislativě či jinde (stanoviska, judikáty apod.) upravena povinnost lékaře hlásit nepodrobení se povinnému lékařskému zákroku (očkování),
- Zda, kde a jak je v legislativě či jinde (stanoviska, judikáty apod.) upravena povinnost lékaře hlásit vedlejší účinky podaného léku. Děkuji.
zobrazit odpověď na tuto otázku
17.2.2010
Dobrý večer. Dcera má ve věku 2,5 let splněno očkování hexavakcínou a kvůli opakovaným nemocem ještě nedostala první dávku Trivivacu. Očkování TBC také ještě nemá s tím, že by mělo být provedeno až po ukončení Trivivacu. To jí už ale bude více než tři roky. Bude poté již TBC promlčeno? Nevíte, zda je v tomto věku očkování ještě účinné? Na stránkách asociace lékařů jsme četli, že pokud TBC není naočkováno do věku 12 měsíců, je jeho účinnost sporná. Pokud tomu tak je, bylo by toto důvodem TBC už neočkovat? Děkuji.
zobrazit odpověď na tuto otázku
9.2.2010
Dobrý den, jako studentka VŠ se zaměřením na zdravotnictví bych měla mít nárok na bezplatné očkování, můj lékař mi ale řekl, že si z hygienické stanice vyžádat vakcínu zdarma nemůže a odkázal mě na hygienickou stanici. Prosím o radu, jak bych měla tedy dále postupovat. Děkuji.
zobrazit odpověď na tuto otázku
16.12.2009
Dobrý den, mám dotaz, který se týká mého tříletého syna, který se mnou prodělal na konci osmého a začátkem devátého měsíce těhotenství klíšťovou encefalitidu, syn se narodil v pořádku a pan doktor na infekčním nám sdělil, že malého nemusíme proti této nemoci očkovat, protože získal protilátky ode mne. Náš pediatr se na to netvářil a spíš by ho nechal naočkovat. Mohli by jste mi prosím poradit. Předem děkuji.
zobrazit odpověď na tuto otázku
16.11.2009
Dobrý den, naše malá dostala v porodnici očkování proti TBC a v 7 měsících to nemá ještě zahojené. Paní doktorka nám na to pořád něco dává, ale nám se to zdá, že to má pořád horší. Může to nějak ovlivnit její život?
zobrazit odpověď na tuto otázku
12.11.2009
Dobrý den, pracuji jako zdravotní sestra na interní JIP. Zaměstnavatel bude nyní prý požadovat očkování proti "prasečí" chřipce. Mám lupénku - je toto důvod k tomu, abych nemusela být očkována? Zároveň by mne zajímalo, co mohu v případě odmítnutí očekávat - přeřazení na jiné pracoviště? Nebo mne může zaměstnavatel ponechat na JIP? Moc děkuji
zobrazit odpověď na tuto otázku
6.11.2009
Dobrý den ráda bych se zeptala na očkování proti chřipce. Pracuji v DDS jako PSP. Nyní zde u zaměstnanců tohoto zařízení probíhá očkování proti chřipce. Může nás zaměstnavatel nutit toto očkování podstoupit? Děkuji.
zobrazit odpověď na tuto otázku
5.11.2009
Dobrý den, syn v 11 letech byl očkován na TBC a ještě po půl roce ho bolelo rameno, proto jsme po domluvě s lékařkou další očkování odložily. Dnes mi přišla pozvánka na očkování proti dětské obrně, která se očkuje v 10 - 11 letech. Synovi bude v lednu 13. Letos má být ještě očkovaný na žloutenku. Prosím o názor na to, jestli při odmítnutí očkování na obrnu se na nás vztahuje už možnost, že očkování proti dětské obrně je promlčené a už nám nemohou dát žádné sankce. Děkuji.
zobrazit odpověď na tuto otázku
19.10.2009
Dobrý den, ráda bych se zeptala na to, zda může neočkované osmiměsíční dítě navštěvovat kurz plavání pro kojence. Každé lekce se účastní maximálně osm dětí. Lékařka odmítá dát dítěti potvrzení s tím, že musí být nejdříve naočkované. Jak je to z právního hlediska? Děkuji.
zobrazit odpověď na tuto otázku
5.10.2009
Dobrý den, mám dotaz, do jakého věku je neočkované dítě nejrizikovější skupinou. Slyšela jsem, že od 2 let se již nemůže zařazovat mezi rizikovou skupinu a veškerá očkování provedená po 2. roce věku proto již nejsou nezbytná. Víte o tom něco? Děkuji.
zobrazit odpověď na tuto otázku
25.9.2009
Dobrý den, rád bych se zeptal, zda existuje zákon o ochraně proti infekcím, který vyžaduje jako předpoklad pro oprávnění očkování „jsoucnost“, tedy skutečnou existenci choroboplodného zárodku, například viru. Předem děkuji za informace.
zobrazit odpověď na tuto otázku
24.9.2009
Nalezeno celkem: 241 zobrazeno 201 - 225 stránka: 1...8910 zobrazit vše