Právní poradna Často kladené otázky Dokumenty ke stažení
 
Chci svůj porod
Souhlas a rozhodování pacienta
Zdravotnická dokumentace a lékařské tajemství
Řešení sporů
Platby ve zdravotnictví
Děti a rodiče, porod
Očkování
Léky
Práva osob s duševní nemocí
Těžce nemocní a umírající
Lékařské posudky a neschopenky
Práva seniorů ve zdravotnictví
Jak si sehnat právníka?

velikost textu AA původní

Právní poradna pro pacienty

dotaz do poradny můžete vložit zde

Dotaz:

Zdravotnická dokumentace

Dobrý den,

přes 15 let jsem nebyl u lékaře a neměl jsem žádný závažný problém se zdravím. Kvůli práci jsem musel jít k doktorovi, ale ten mi to nepotvrdí bez výpisu ze zdravotní karty. Jenže problém je v tom, že nemohu dohledat, u kterého lékaře jsem byl naposledy čili před těmi 15 lety registrován. Prosím poraďte. Děkuji.

 

buchtik

Odpověď:

Dobrý den,

informace o tom, u kterých lékařů jste registrován, má vaše zdravotní pojišťovna. Přitom nelze být registrován u více než jednoho např. obvodního lékaře nebo zubního lékaře. Doporučujeme vám tedy vaši zdravotní pojišťovnu kontaktovat a ta vám potřebné informace sdělí buď telefonicky anebo ústně.

S tím souvisí i otázka uchovávání zdravotnické dokumentace ze strany lékaře. Ta je upravena vyhláškou č. 98/2012 Sb., o zdravotnické dokumentaci.  Dle přílohy 3 činí uchovací doba v případě zdravotní péče poskytované registrujícím lékařem 10 let od změny registrujícího lékaře a předání písemné informace v rozsahu potřebném k zajištění návaznosti zdravotní péče o pacienta nově zvolenému lékaři primární péče. Vyřazování zdravotnické dokumentace spočívá v posuzování a plánovitém výběru té zdravotnické dokumentace, která již nebude pro poskytování zdravotních služeb potřebná. Po uplynutí uchování doby je zdravotnická dokumentace vyřazena a navržena ke zničení. Před uplynutím skartační doby nesmí být zdravotnická dokumentace zařazena do skartačního řízení.

To však s největší pravděpodobností nebude Váš případ, jelikož jste svého praktického lékaře nezměnil, a tím pádem by Váš registrující lékař mněl disponovat Vaší zdravotnickou dokumentací.

V závěru nám dovolte požádat Vás o vyplnění dotazníku, zjišťujícího Vaši spokojenost se službami Férové nemocnice. Dotazník naleznete zde. Číslo Vašeho dotazu je 7065. Vyplnění dotazníku Vám nezabere více jak pět minut, což představuje pouze zlomek času věnovaný vypracování odpovědi. Výsledky nám umožní zlepšit naše služby.

Děkujeme za odpověď

S pozdravem,

Vaše Férová nemocnice

7.11.2018

zpět na přehled dotazů

 
Tvorba webových stránek - Webdesign Brno Fotografie poskytla mediabanka isifa Image Service RSS