Právní poradna Často kladené otázky Dokumenty ke stažení
 
Chci svůj porod
Souhlas a rozhodování pacienta
Zdravotnická dokumentace a lékařské tajemství
Řešení sporů
Platby ve zdravotnictví
Děti a rodiče, porod
Očkování
Léky
Práva osob s duševní nemocí
Těžce nemocní a umírající
Lékařské posudky a neschopenky
Práva seniorů ve zdravotnictví
Jak si sehnat právníka?

velikost textu AA původní

Právní poradna pro pacienty

dotaz do poradny můžete vložit zde

Dotaz:

Vydání zprávy z vyšetření

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zdali je nějaká lhůta pro lékaře (fyzioterapeuta) pro vydání výsledku z vyšetření. Manželka byla na vyšetření (sono krční páteře) a lékař říkal, že jí vystaví zprávu a pak si pro ni může přijít. Je to již 2 týdny a pokaždé je manželka na recepci odmítnuta s tím, že pan doktor nemá čas. Děkuji za odpověď.

 

Tomas

Odpověď:

Dobrý den,

bohužel žádná taková lhůta není zákonem stanovena, avšak vždy byste měli výsledky z vyšetření dostat co nejdřív. To však nemusí být v den vyšetření, protože snímky musí vyhodnotit radiolog specialista. Podle typu vyšetření a jeho náročnosti by měly být výsledky známé obvykle od 1 do 3 pracovních dnů. Podrobný popis se závěrem vyšetření je odeslán indikujícímu lékaři. 

Vaše manželka by si měla tedy dopředu s jejím lékařem domluvit schůzku, na které by jí měl lékař výsledky vyšetření sdělit.

V závěru nám dovolte požádat Vás o vyplnění dotazníku, zjišťujícího Vaši spokojenost se službami Férové nemocnice. Dotazník naleznete zde. Číslo Vašeho dotazu je 7087. Vyplnění dotazníku Vám nezabere více jak pět minut, což představuje pouze zlomek času věnovaný vypracování odpovědi. Výsledky nám umožní zlepšit naše služby.

Děkujeme za odpověď

S pozdravem,

Vaše Férová nemocnice

19.12.2018

zpět na přehled dotazů

 
Tvorba webových stránek - Webdesign Brno Fotografie poskytla mediabanka isifa Image Service RSS