U kolika praktických lékařů mohu byt registrován?

zajímalo by mě, jestli je nějakým právním předpisem stanoveno, u kolika praktických lékařů mohu být současně registrován?
Mám dcerku, pro kterou byla soudem stanovena střídavá výchova. Je možné, aby dcerka měla dva praktické lékaře?
Děkuji.

xplsek01

ze zákona vyplývá, že pojištěnec má právo na výběr lékaře, přičemž však nemůže být registrován u více praktických lékařů zároveň. Jak zákon dále uvádí, při převzetí do péče vyplní lékař registrační list a současně si vyžádá od předchozího registrujícího lékaře (pokud takový byl) informace potřebné k zajištění návaznosti zdravotní péče. Z toho je tedy zřejmé, že vaše dcera může být vedena pouze u jednoho praktického lékaře. Tento lékař by tak měl mít komplexní přehled o jejím zdravotním stavu, což je nezbytným předpokladem k poskytování náležité péče. V případě více praktických lékařů by se toto zajišťovalo jen velmi obtížně, neboť by docházelo například k problémům se zdravotnickou dokumentací pacienta vedenou na více místech, k předepisování léků různými lékaři apod.

10.10.2011