Mohu zpětně dostat kopii snímku z ultrazvuku miminka?

Dobrý den, před 1,5 rokem jsem přišla v 19.tt o miminko, náhle se mi rozjel porod, miminko zemřelo. Dva dny před tím mi v nemocnici dělali ultrazvuk miminka, snímek mi však lékař nenabídl. Ráda bych kopii tohoto snímku dostala, je to má poslední vzpomínka na miminko. V zahraničí je běžné, že maminka dostane fotku miminka narozeného ve druhém či třetím trimestru, něco na památku, třeba dečku, kterou miminko zakryli, může mít pohřeb apod. Mně toto chybí. Je to už 1,5 roku, mám plno fotek s těhotenským bříškem, starší syn se mě ptá, ... Chci se zeptat, zda mohu tento snímek nějak získat, zda mám na to právo a na koho se v nemocnici obrátit, protože jsem tam nechodila ke stejnému lékaři. Děkuji za odpověď.

Veruška

ultrazvuk, jako výsledek zdravotního vyšetřeni je založen ve vaší zdravotnické dokumentaci, která je uchovávána po dobu pěti let. Vy máte nárok do ní nahlédnout, a pořídit si kopie, výpisy nebo opisy. Můžete se obrátit přímo na vedoucího oddělení, nebo lépe písemně přímo na nemocnici s žádostí o kopii ultrazvuku. Nemocnice je povinna vám do 30 dnů od vašeho požádání kopii vyhotovit. Za kopie je možno po pacientovi požadovat úhradu, která nesmí překročit náklady spojené s jejich pořízením

12.3.2012