Lékař nechce vydat moji dokumentaci

Moje ošetřující lékařka ukončila praxi a předala dokumentaci pacientů sousednímu lékaři, který mi přes opakované urgence složku zadržuje.
Přesto, že jsem nebyl jeho pacientem, odmítá moji dokumentaci poslat mému novému ošetřujícímu lékaři. Jak mám postupovat?

Děkuji.

Michal

podle Vyhlášky o zdravotnické dokumentaci má každý lékař povinnost zdravotnickou dokumentaci (originál) uchovat na stanovený počet let, nemůže ji tedy poslat novému lékaři.

Zárověň ze zákona o zdravotních službách vyplývá, že lékař, který převzal praxi, je povinen předat nově zvolenému lékaři všechny informace potřebné pro zajištění návaznosti poskytování všech zdravotních služeb (a to ve formě výpisu nebo kopie zdravotnické dokumentace).
Doporučujeme Vám proto vyzvat daného lékaře k předání výpisu/kopie a to nejlépe písemnou žádostí.

S pozdravem,

20.11.2013