Kde si mohu vyžádat dokumentaci porodu?

Dobrý den, moje dcera se narodila roku 1993. U mého gynekologa jsem si vyžádala dokumentaci porodu, ale bylo mi sděleno, že tato zpráva není zařazena v mé složce. Chtěla bych se zeptat na koho se mám obrátit, kde kopii sehnat. Měla jsem těžký porod císařským řezem a neznám přesný čas porodu atd.

Váš gynekolog po porodu nedostává celou dokumentaci z porodnice. Je mu z ní poskytnut pouze výpis. Dokumentaci porodu má porodnice povinnost uchovávat, a ta Vám k ní na požádání musí zajistit přístup. Do zdravotní dokumentace tedy můžete po domluvě se zdravotníky nahlédnout nebo si vyžádat její kopii. Více se dočtete o zdravotnické dokumentaci zde http://www.ferovanemocnice.cz/pristup-k-dokumentaci-26/pristup-ke-zdravotnicke-dokumentaci-79.html.

19.1.2010