Dva rozdílné termíny porodu při cestovním pojištění

vzhledem k nepravidelné menstruaci mám v těhotenské průkazce uvedeny 2 zcela odlišná data porodu. Dle menstruace 4.1. a dle ultrazvuku 15.1. Prosím o informaci, který termín je rozhodný pro pojišťovnu v případě cestovního pojištění. Děkuji za odpověď.

Renča

většina pojišťoven odmítá poskytnout pojistné plnění po šestém měsíci těhotenství. Jestliže se tedy rozhodnete vydat do zahraničí po šestém měsíci těhotenství (což už možná je i nyní), bude pravděpodobně jedno, které datum uvedete, protože jestli nemáte nějakou speciální smlouvu, pojišťovna vám asi stejně nebude jakékoliv komplikace v těhotenství, včetně porodu, hradit.

Celkově by ale bylo lepší uvést dřívější datum, protože v případě sporu by mohla pojišťovna namítat, že jste přece měla v těhotenském průkazu uvedeno, že porod bude dřív.

2.11.2011