Právní poradna Často kladené otázky Dokumenty ke stažení
 
Chci svůj porod
Souhlas a rozhodování pacienta
Zdravotnická dokumentace a lékařské tajemství
Řešení sporů
Platby ve zdravotnictví
Děti a rodiče, porod
Očkování
Léky
Práva osob s duševní nemocí
Těžce nemocní a umírající
Lékařské posudky a neschopenky
Práva seniorů ve zdravotnictví
Jak si sehnat právníka?

velikost textu AA původní

Právní poradna pro pacienty

dotaz do poradny můžete vložit zde

Dotaz:

Asistence zdravotní sestry

Dobrý den,

mám velmi nemocného tatínka, byl dlouho v nemocnici a teď jsem si ho vzala domu. Chodím do práce na směny tak nám pomáhá (s mytím, krmením apod.) profesionální organizace.
Můj dotaz zni: Je diabetik, potřebuje 2* denně inzulin, ale jeho obvodní lékař mu nechce "napsat" zdravotní sestru, aby tento úkon prováděla, když my nejseme doma. Je prosím jeho ošetřující lékař v právu, a mám si na tento úkon zdravotní sestru najmout?

eliska

Odpověď:

Dobrý den,

mezi povinnosti, které náleží ošetřujícímu lékaři vašeho otce, bohužel nepatří i povinnost poskytnout zdravotní sestru k domácí aplikaci injekcí. Lékař tento krok učinit může, ale na druhou stranu (zejména z důvodu vytížení) také nemusí. Pokud vám lékař tedy odmítá svou zdravotní sestru posílat domů k vašemu otci, nečiní tak nic protiprávního.

Co se týče najmutí soukromé atestované zdravotní sestry, která by vašemu otci inzulín podávala, jeví se tento nápad jako správná volba, pokud chcete opravdu zabezpečit, že bude o vašeho otce postaráno. Dnes existuje řada podobných osob a organizací, které vykonávají tuto práci soukromě, avšak vždy je nutné počínat si při výběru velmi obezřetně.

Vaše Férová nemocnice

19.12.2011

zpět na přehled dotazů

 
Tvorba webových stránek - Webdesign Brno Fotografie poskytla mediabanka isifa Image Service RSS