Právní poradna Často kladené otázky Dokumenty ke stažení
 
Chci svůj porod
Souhlas a rozhodování pacienta
Zdravotnická dokumentace a lékařské tajemství
Řešení sporů
Platby ve zdravotnictví
Děti a rodiče, porod
Očkování
Léky
Práva osob s duševní nemocí
Těžce nemocní a umírající
Lékařské posudky a neschopenky
Práva seniorů ve zdravotnictví
Jak si sehnat právníka?

velikost textu AA původní

Právní poradna pro pacienty

dotaz do poradny můžete vložit zde

Dotaz:

Zdravotníci nepřišli na zlomená žebra u pacienta po nehodě

Dobrý den, mám prosím malý dotaz. Před třemi měsíci jsem cestoval jako spolujezdec v osobním autě, které havarovalo v důsledku usnutí řidiče, a při čelním nárazu došlo k silné deformaci vozu. Probral jsem se až v nemocnici, když mně stříhali oblečení z těla. Po několika dnech těžkého otřesu a silných pohmožděninách jsem byl převezen do nemocnice v místě bydliště. Asi po měsíci hospitalizace jsem byl propuštěn do domácího léčení se silnou pohmožděninou kotníku. V současné době chodím na rehabilitaci a pořád jsem v pracovní neschopnosti. Dnes jsem šel na pozvání k pravidelné kontrole v ordinaci TRN (štítkování) a zde mě bylo sděleno, že jsem měl zlomené 4. - 7. žebro. V propouštěcí zprávě z nemocnice není o tomto zranění ani čárka, byť jsem si stěžoval na silné bolesti v oblasti hrudníku. Je toto běžná praxe v našem zdravotnictví a nebo se jedná o zanedbání zdravotní péče. Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Dobrý den,

lékařská péče má být poskytována v souladu se současnými dostupnými poznatky lékařské vědy, tedy zároveň svědomitě a profesionálně, s plným využitím možností a schopností lékaře i všech informací, které má lékař k dispozici. Jestliže lékaři nemocnice nijak nereagovali na Vaše upozornění na bolest v oblasti hrudníku, mohlo tím dojít z jejich strany k zanedbání péče. Domníváme se, že takový přístup běžnou praxí není, nebo by alespoň neměl být.

Proti takovému chování personálu je možné podat stížnost, jejich postup by tak měl být přezkoumán. V případě, že by Vám v důsledku pochybení lékaře vznikla závažnější zdravotní újma, bylo by možné požadovat po nemocnici omluvu a případně finanční odškodnění.

Vaše Férová nemocnice

22.7.2009

zpět na přehled dotazů

 
Tvorba webových stránek - Webdesign Brno Fotografie poskytla mediabanka isifa Image Service RSS