Zástup za lékaře vycházky

zastupující lékařka mi vystavila PN, když jsem po ni chtěla napsat vycházky,jelikož musím vodit dítě do školky, chodit na nákupy atd., řekla že vycházky mi může napsat moje lékařka a nebo ortoped, ke kterému mě poslala na vyšetřeni. Je to tak nebo ne?

Děkuji za odpověď.

Medulnka

o pracovní neschopnosti, jejím režimu a tedy i vycházkách mluví zákon č. 187/2006 Sb. o nemocenském pojištění. Ten říká, že rozhodnout o vycházkách může ošetřující lékař. Vzhledem k tomu, že zákon používá stejný pojem, tedy ošetřující lékař, pro osobu která může rozhodnout o pracovní neschopnosti, jedná se podle mého názoru o stejnou osobu. Tedy o pracovní neschopnosti a povolení vycházek rozhodne lékař, který vás má momentálně v péči.

Lékař, který rozhodl o pracovní neschopnosti a Vaši pracovní neschopnost nadála vede by měl být kompetentní k vypsání vycházek. Už z logiky věci je účelnější, aby tyto dva související úkony prováděl jeden lékař. Zná stav pacienta a tedy ví v jaké délce trvání mu může předepsat vycházky. Je v praxi běžné, že spolu vydáním rozhodnutí o pracovní neschopnosti lékař vydá rozhodnutí o povolení vycházek.

Vaše férová nemocnice

13.7.2017