Právní poradna Často kladené otázky Dokumenty ke stažení
 
Chci svůj porod
Souhlas a rozhodování pacienta
Zdravotnická dokumentace a lékařské tajemství
Řešení sporů
Platby ve zdravotnictví
Děti a rodiče, porod
Očkování
Léky
Práva osob s duševní nemocí
Těžce nemocní a umírající
Lékařské posudky a neschopenky
Práva seniorů ve zdravotnictví
Jak si sehnat právníka?

velikost textu AA původní

Právní poradna pro pacienty

dotaz do poradny můžete vložit zde

Dotaz:

Zanedbání lékařské péče

Dobrý den,
před měsícem jsem si zlomila zánártní kost a dokulhala jsem na ortopedickou ambulanci (po několika hod.). Tam jsem lékaři popsala, co se mi stalo, a stěžovala si na bolesti a neschopnost došlápnou na chodidlo. Lékař mě odbyl s tím, že s nohou nic nemám a neudělal mi ani RTG (o arogantním chování jak lékaře, tak i personálu ani nemluvím). Poslal mě domů s tím, že to mám ledovat. Druhý den jsem si zašla ještě na chirurgii, kde mi z RTG a zjistili zlomeninu. Měsíc jsem měla nohu v sádře a stále se léčím.
Napsala jsem na lékaře na ortopedické ambulanci stížnost (žádala jsem omluvu), která byla zamítnuta s tím, že noha nejevila známky zlomeniny, proto nebyl indikován RTG.
Má význam činit další kroky?

Proxima

Odpověď:

Dobrý den,

pokud jste podala stížnost vedoucímu lékaři (příp. řediteli) ambulance, přičemž tato stížnost byla ze strany vedení zamítnuta, můžete podat stížnost k rukám příslušného správního orgánu, který vydal ambulanci oprávnění k poskytování zdravotních služeb, v tomto případě příslušného krajského úřadu, který, v souladu s § 94 zák. č. 372/2011 Sb., bude povinen tuto stížnost vyřídit, a to do 30 dnů od jejího obdržení, příp. do 90 dnů, pokud by bylo nutno ustanovit nezávislého odborníka nebo 120 dnů v případě nutnosti sestavení odborné komise pro posouzení případu.

Další možností je podat stížnost na jednání lékaře přímo České lékařské komoře, a to k rukám její Revizní komise. Více o podávání stížností k České lékařské komoře, včetně podrobností ohledně celého postupu, se můžete dozvědět např. zde.

S pozdravem

Vaše Férová nemocnice

21.6.2016

zpět na přehled dotazů

 
Tvorba webových stránek - Webdesign Brno Fotografie poskytla mediabanka isifa Image Service RSS