Právní poradna Často kladené otázky Dokumenty ke stažení
 
Chci svůj porod
Souhlas a rozhodování pacienta
Zdravotnická dokumentace a lékařské tajemství
Řešení sporů
Platby ve zdravotnictví
Děti a rodiče, porod
Očkování
Léky
Práva osob s duševní nemocí
Těžce nemocní a umírající
Lékařské posudky a neschopenky
Práva seniorů ve zdravotnictví
Jak si sehnat právníka?

velikost textu AA původní

Právní poradna pro pacienty

dotaz do poradny můžete vložit zde

Dotaz:

Žádost o kopii zdravotní dokumentace

Můj manžel zemřel v dubnu 2014, měl rakovinu. Ležel na interním oddělení a chtěla bych požádat o kopii poslední zdravotní dokumentace z interního oddělení, kde manžel zemřel. Můžu o kopii požádat obvodní lékařku, nebo musím žádat o kopii v nemocnici? Nevím jak se to vyřizuje, prosím o radu. Moc vám děkuji za odpověď

Vlaďka

Odpověď:

Dobrý den,

je nám líto, co se stalo Vašemu manželovi.

Můžete žádat o informace ze zdravotnické dokumentace zesnulého manžela jako jeho osoba blízká. Můžete jít do nemocnice nahlížet a  při tom si dokumentaci ofotit vlastním fotoaparátem či nemocnici požádat o zaslání kopie.

Nahlížení probíhá tak, že o tom informujete nemocnici, která Vám to musí okamžitě umožnit. Je možné jisté zpožděni, třeba den nebo dva, z provozních důvodů. Ale rozhodně Vám nemohou oznámit, že k nahlížení dojde až po 15 dnech. Nahlížení bude probíhat za účasti pracovníka nemocnice. Při procházení dokumentace si můžete pořizovat výpisky i kopie. Pokud nejste schopna zajistit si pořízení kopie (například pomocí fotoaparátu), tak Vám nemocnice kopii sama vyhotoví a to do 30 dnů od data požádání. Za tuto službu si může účtovat pouze náklady spojené s pořízením kopie (papír, inkoust do tiskárny) případně náklady spojené s odesláním poštou, pokud nedojde k osobnímu vyzvednutí. Pokud po Vás budou chtít zaplatit i jiné náklady nebo náklady za pořízení kopie budou evidentně předražené, tak prosím informujte opět tuto poradu.

S pozdravem

Vaše Férová nemocnice

21.1.2015

zpět na přehled dotazů

 
Tvorba webových stránek - Webdesign Brno Fotografie poskytla mediabanka isifa Image Service RSS