Právní poradna Často kladené otázky Dokumenty ke stažení
 
Chci svůj porod
Souhlas a rozhodování pacienta
Zdravotnická dokumentace a lékařské tajemství
Řešení sporů
Platby ve zdravotnictví
Děti a rodiče, porod
Očkování
Léky
Práva osob s duševní nemocí
Těžce nemocní a umírající
Lékařské posudky a neschopenky
Práva seniorů ve zdravotnictví
Jak si sehnat právníka?

velikost textu AA původní

Právní poradna pro pacienty

dotaz do poradny můžete vložit zde

Dotaz:

Úmrtí příbuzné v nemocnici - trestní řízení

Dobrý den,

v srpnu jsme podali trestní oznámení na lékaře v nejmenované nemocnici, kde příjmali naši maminku po žlučovém záchvatu. Na sonu lékař objevil žluč. kameny a doporučil vyšetření ECRP, jelikož byl pátek poledne, tak primář, který ji přijímal na odděllění mi řekl, že je pátek a že jí na vyšetření do Prahy, pošlou až po neděli, že zatím maminka dostane kapačky a třeba se kameny rozpustí.

S tím, že kdyby se stav zhoršil, provedou jí vyšetření dříve. No neprovedli, v sobotu se mamince přitížilo a bohužel ve finále zemřela. Pomoc ze starny lékaře žádná. Nějakou stížnost k řediteli jsme přeskočili, protože to by nemělo stejně žádný smysl, jelikož nemocnice je s.r.o. a ředitel je bratr primáře.

Prostě doslova rodinná nemocnice.Teď probíhá vyšetřování. Nemám právníka a chci se zeptat, zda mám nějakého shánět nebo ne? Nebo eventuelně stačí, až budeme mít výsledky šetření.

Díky za odpověď.

zvědavka

Odpověď:

Dobrý den,

v pozici pozůstalých v této fázi trestního řízení, není bezprostředně nutné právníka shánět. Aktivita teď leží na orgánech činých v trestním řízením. Nicméně stejně lze doporučit, abyste si od nemocnice vyžádali kompletní kopii zdravotnické dokumentace Vaší matky.

Služby právníka pro Vás budou užitečné v případě, že se bude řešit náhrada újmy, která Vám v souvislosti s jednáním nemocnice vznikla. Uvedené může být řešeno přímo v trestním řízení nebo samostaně v civilním řízení, které můžete iniciovat i v příadě, že orgány činné v trestním řízení dospějí k názoru, že nedošlo ke spáchání trestného činu.

S pozdravem,

Vaše Férová nemocnice

29.9.2016

zpět na přehled dotazů

 
Tvorba webových stránek - Webdesign Brno Fotografie poskytla mediabanka isifa Image Service RSS