Právní poradna Často kladené otázky Dokumenty ke stažení
 
Chci svůj porod
Souhlas a rozhodování pacienta
Zdravotnická dokumentace a lékařské tajemství
Řešení sporů
Platby ve zdravotnictví
Děti a rodiče, porod
Očkování
Léky
Práva osob s duševní nemocí
Těžce nemocní a umírající
Lékařské posudky a neschopenky
Práva seniorů ve zdravotnictví
Jak si sehnat právníka?

velikost textu AA původní

Právní poradna pro pacienty

dotaz do poradny můžete vložit zde

Dotaz:

Nepříznivé následky pozdní diagnózy

Dobrý den, je možné na specializovaném oddělení nezjistit nekolikanásobnou mozkovou příhodu? A teprve skoro po měsíci poslat na další kliniku a tím se zbavit chybné diagnozy, kdy už je skoro pozdě něco dělat? A pacient zůstává jak malé dítě, ponechán osudu? Nemohoucí a odkázan na všestranou péči manželky, která se neumí bránit těmto chybám, jelikož je několik let léčena na psychiatrii? Kde hledat odpověď, nebo kam se obrátit? Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Dobrý den,

zda zdravotníci pochybili a péči o nemocného zanedbali, to není právní otázka na nás, ale spíš na znalce z oboru lékařství. Ten by mohl zjistit veškeré okolnosti léčby a na základě toho zpracovat odborný posudek, který by odpověděl na Váš dotaz.

Pokud by se pochybení zjistilo, mohl by se pacient případně domáhat odškodnění. Více informací se dozvíte na našich stránkách v sekci Postup při nespokojenosti pacienta. Rovněž Vás odkážeme na již zveřejněný dotaz ze dne 12. 3. 2009, kde je popsáno, jaké kroky doporučujeme pacientovi, který má vážné podezření na zanedbání péče a chce se domoci odškodnění.

I kdyby se nezjistilo žádné pochybení zdravotníků, neznamená to, že je pacient ponechán osudu. Existuje mnoho institutů sociálního zabezpečení, které jsou určeny pro lidi neschopné práce a neschopné se o sebe postarat. Na vhodná řešení nepříznivé životní situace je možné se informovat na sociálním odboru v obci místa bydliště.

Vaše Férová nemocnice

20.4.2009

zpět na přehled dotazů

 
Tvorba webových stránek - Webdesign Brno Fotografie poskytla mediabanka isifa Image Service RSS