Lékař mi něvěří

Lékař mi něvěří mé potíže. Jsem velmi silně zahleněn, za noc se až 4x propotím, ale on tvrdí že mám jen vysoký tlak. Jak se mám bránit, když je to zároveň firemní lékař? Když půjdu jinam, tak se bude pravděpodobně mstít. Když jdu k jinému lékaři tak mám tlak mírně zvýšený (135/88), ale ona mi měří 165/105 a podobně u jiného lékaře ani při domácím měření to nemám. Ted´mi ještě vzkazuje, že se jí musím přijít ukázat, ale já momentálně necítím žádné obtíže.

Zdravý

Váš případ bohužel nejspíš nepůjde řešit jinak, než změnou lékaře. Pokud cítíte obtíže a jste si jistý, že to není diagózou, kterou Vám lékař určil, bude nezbytné obrátit se pro pomoc jinam.

O Vašich obavách ze vzniku konfliktu bude dobré promluvit si s Vaším zaměstnavatele a upozornit ho na tyto neshody mezi Vámi a firemní lékařkou. Pokud pracujete v oboru práce I. kategorie, kde jsou malá rizika vzniku nemocí z povolání a pracovních úrazů, je možné vyžádat si od zaměstnavatele povolení navštěvovat místo firemního lékaře Vašeho obvodního lékaře.

5.11.2014