Kde všude je možné si stěžovat?

Je možné si na jednání nemocnice stěžovat jinde než na lékařské komoře? Jedná se mi o běžnou praxi psychiatrických nemocnic a povinných gynekologických prohlídek při hospitalizaci.

další možnosti pro Vaši stížnost samozřejmě máte, lékařská komora je jednou z nich. Předpokládám, že domluva se zdravotnickým pracovníkem ani jeho nadřízeným nepomohla.

Pak Vám doporučuji obrátit se na zřizovatele zdravotnického zařízení, což je u psychiatrických léčeben většinou ministerstvo zdravotnictví, případně kraj. Obrátit se můžete zcela jistě také na Vaši zdravotní pojišťovnu. Více informací o stížnostech nejdete zde.

S problémem, který popisujete, jsme se dosud nesetkali, ale pokud se podle Vás jedná o systémový problém, je možné se obrátit také na veřejného ochránce práv, který provádí systematické kontroly míst, kde jsou lidé zbaveni osobní svobody, což zahrnuje i psychiatrická zařízení.

18.3.2009