Právní poradna Často kladené otázky Dokumenty ke stažení
 
Chci svůj porod
Souhlas a rozhodování pacienta
Zdravotnická dokumentace a lékařské tajemství
Řešení sporů
Platby ve zdravotnictví
Děti a rodiče, porod
Očkování
Léky
Práva osob s duševní nemocí
Těžce nemocní a umírající
Lékařské posudky a neschopenky
Práva seniorů ve zdravotnictví
Jak si sehnat právníka?

velikost textu AA původní

Právní poradna pro pacienty

dotaz do poradny můžete vložit zde

Dotaz:

Časový úsek proplácení výdajů u ZTP/P

Dobrý den,

 chci se zeptat, jak je to s termínem proplácení povinných výdajů na dopravu do nemocnických zařízeních vlastním vozem? Jde mi o to,že jsem u Všeobecné zdravotní pojišťovny, ale paní, která má nastole mé doklady je každou chvíli nemocná a jiní pracovníci se se mnou odmítají bavit, měsíčně projedu cca 10tis, je to pro mne velká zátěž a konkrétně nyní už čekám na proplacení zhruba 5 týdnů a paní je stále údajně nemocná a do doby, než se vrátí do práce to prý nikdo řešit nemůže, musela jsem si vzít půjčky, abych mohla pokračovat v léčbě, ale takto to přece nejde, jen prohlubují mou nelehkou situaci.

Děkuji za odpověď.

Smečka

Odpověď:

Dobrý den,

 proplacení Vašich cestovních nákladů přímo umožňuje zákon o veřejném zdravotním pojištění. Aby k němu mohlo dojít, musí dopravu vlastním vozidlem schválit ošetřující lékař. Poté je nutné podat žádost u samotné pojišťovny. Více můžete nalézt zde.

Nicméně z Vašeho dotazu vyplývá, že jste již žádost u pojišťovny podala a jen nedošlo ještě k jejímu vyřízení. Pojišťovna nemá žádnou zákonnou lhůtu, do které musí peníze vyplatit. Proto bychom Vám poradili, abyste ještě jedno zašla na pobočku pojišťovny, informovala je o tíživosti Vaší situace a požádala je o urychlené vyřízení. Pokud by Vám nevyhověli, můžete se obrátit na Veřejného ochránce práv, přesněji na Oddělení rodiny, zdravotnictví a práce a podat na pojišťovnu stížnost. Kontakt na ochránce a další informace můžete nalézt zde.

S pozdravem

Vaše Férová nemocnice

23.2.2015

zpět na přehled dotazů

 
Tvorba webových stránek - Webdesign Brno Fotografie poskytla mediabanka isifa Image Service RSS