Revers z psychiatrické léčebny

Dobrý den

chtel bych se zeptat, jestli je možné odejít na revers z psychiatrické léčebny.

Moje přítelkyně, která je na léčení návykových látek, chce odejít na revers. Šla se léčit dobrovolně, ale přesto jí z tama pustit nechtějí. Našli mi rakovinu, tak chce být se mnou. Co mám proti tomu dělat?

Děkuji za odpověď

vocgoo

existují dvě možnosti, kdy může být člověk umístěn v psychiatrické léčebně, a to buď dobrovolně nebo nedobrolovně, pokud o tom rozhodl soud.

Pokud Vaše přítelkyně skutečně nastoupila na léčení dobrovolně, pak může také kdykoliv odejít na revers. Jestliže jí lékaři v léčebně tvrdí, že odejít nemůže, pak můžete namítnout, že k jejímu nedobrovolnému držení nemají právní důvod, tedy rozhodnutí soudu o nařízeném léčení.

14.4.2014