Sleva na jízdné u dlouhodobě nemocného

Chtěla bych se zeptat, jestli člověk dlouhodobě nemocný má při dojíždění na rehabilitace a vyšetření nárok na nějakou slevu jízdného. Jsem nezaměstnaná. Děkuji za odpověď.

nárok na bezplatnou dopravu nebo slevu jízdného mají těžce zdravotně postižení občané, kteří jsou držitelé průkazu mimořádných výhod II. nebo III. stupně.  O tyto mimořádné výhody se žádá na sociálním odboru obecního úřadu nebo prostřednictvím ošetřujícího lékaře. O jejich přiznání ale rozhoduje okresní posudková komise České správy sociálního zabezpečení.

Nevíme, jaký je konkrétně Váš zdravotní stav, ale pokud se jedná o dlouhodobou nemoc, nikoliv těžké zdravotní postižení, jako např. omezení funkce končetin, ztráta zraku či sluchu, domníváme se, že Vám nárok na tuto výhodu nevzniká. Můžete se však informovat na obecním úřadě, zda poskytují nějakou formu pomoci lidem v situaci jako jste Vy.

Obdobné problematice jsme se věnovali zde a zde.

8.1.2010