Výpověď po ukončení pracovní neschopnosti

chtěla jsem se zeptat, zda po ukončení neschopnosti a nástupu do zaměstnání mohu dostat od zaměstnavatele výpověď.
Rovněž jsem se chtěla zeptat, zda po ústní žádosti o ukončení neschopnosti, vzít tuto žádost zpět a lékař mi neukončí neschopnost.

Děkuji za odpovědi.

Karel

poradna Férové nemocnice se zabývá medicínským právem a právy pacientů. Váš dotaz bohužel do této oblasti nespadá - jde o pracovněprávní otázku. Přesto se pokusíme stručně odpovědět.

Po ukončení pracovní neschopnosti Vám zaměstnavatel dát výpověď může. Naopak, v průběhu dočasné pracovní neschopnosti, jste v tzv. ochranné době, kdy Vám zaměstnavatel výpověď dát nemůže, s výjimkou organizačních změn, to znamená, pokud by se společnost, která vás zaměstnává zrušila nebo přemísťovala.

K vaší druhé otázce: ústní žádost vzít zpět můžete, ale o ukončení pracovní neschopnosti rozhoduje vždy lékař, pokuste se tedy se svým lékařem domluvit na tom, aby vám pracovní neschopnost neukončil.

20.9.2012