Námitka proti Posudku o ivaliditě

chtěl bych podat námitku proti Posudku o invaliditě. V případě uznání námitky, bude znova o Posudku rozhodovat stejný posudkový lékař? Mám obavy z podjatosti/msty... Může vypracovat Posudek jiný lékař popř, lékař v jiném kraji?
Děkuji za odpověď.

karel

Chcete-li se bránit proti rozhodnutím o invalidním důchodu, musíte proti němu podat námitku. Námitky můžete podat buď přímo u ČSSZ, nebo u OSSZ. Námitky lze podat do 30 dnů od doby, kdy vám bylo rozhodnutí oznámeno.

Co se týče druhé části vašeho dotazu, zda smíte požadovat, aby váš stav posoudil jiný posudkový lékař, podle názoru Václava Krásy (předseda Národní rady osob se zdravotním postižením ČR), toto konkrétní právo máte. Viz zde. Blíže k postupu proti posudku o invaliditě a případnému rozhodnutí ČSSZ naleznete v našem dříve zodpovězeném dotaze, viz zde.

S pozdravem,

18.1.2017