Požadavek na předepsání léku - dvojčátka

jsem matka maleho chlapecka a s mužem bysme chtěli dvojčátka, chtěla jsem po mé gynekoložce předepsat léky na dozráváni vajíček, aby se mi uvolnilo více než jedno. Ona ale řekla že ne, že jestli chceme ještě dvě děti, ať si je uděláme postupně ikdyž mé předchozí těhotenství bylo bez problémů. Jak se můžu bránit, ona mi může bezdůvodně nepředepsat léky, když prostě ona nechce?

maminka

lékař není oprávněn předepisovat léky libovolně na přání pacienta, vždy musí postupovat v souladu s aktuálními poznatky lékařské vědy. To, zda Ve vašem případě je požadované předepsání hormonální léčby na místě, nejsme jako právníci schopni posoudit. Můžete se pokusit vyhledat jiného lékaře, který Vám Vaše přání bude ochoten naplnit. Nicméně doporučujeme případná rizika Vámi zvoleného postupu konzultovat s odborníkem.

S pozdravem,

14.7.2016