28.11.2009Zveme Vás na workshop o právech pacientů v Brně

V rámci Týdne lidských práv se bude konat interaktivní workshop „Jak být pacientem v ČR a neztratit lidskou důstojnost“, který Vás uvede do teorie a praxe medicínského práva. Přijďte se přesvědčit, že práva pacientů jsou více než jen regulační poplatky. Akce se koná ve středu 9. prosince 2009 v místnosti č. 025 na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, Veveří 70, Brno. Seminář pro Vás ve spolupráci s ELSA Brno připravily právničky Ligy lidských práv Michaela Kopalová, Kateřina Červená a Zuzana Candigliota.

Kromě práv pacientů Vám Liga nabízí v programu další aktivity na téma „Zajišťuje české školství právo na vzdělání všem dětem?“ a „Právní minimum při kontaktu s policií“, které se budou konat během pondělí 7. prosince.

Týden lidských práv je tradiční každoroční série různých přednášek, seminářů a dalších aktivit v jednom týdnu zaměřených na různé oblasti lidských práv. Hlavním organizátorem je nezisková organizace Nesehnutí. Letos se už podruhé na přípravě programu podílí i Liga lidských práv. Více informací o programu a akcích ostatních zapojených organizací se dozvíte na speciálním webu Týdne lidských práv.

zpět na přehled aktualit