22.10.2009Konference o právech lidí s postižením v Brně

V rámci Zdravotnického veletrhu v Brně, Kongresu Pro Váš úsměv 2009 organizovaného Ligou vozíčkářů proběhne 22. října 2009 na brněnském výstavišti konference PRÁVA LIDÍ S POSTIŽENÍM: ZPŮSOBILOST K PRÁVNÍM ÚKONŮM A PSYCHIATRICKÁ PÉČE V ČR A EVROPĚ. Hlavním řečníkem bude prof. Georg Hoyer z norské Univerzity v Tromsø, který představí své zkušenosti s posuzováním způsobilosti lidí s postižením a respektováním jejich práv. Na tento úvodní příspěvek navážou odborníci z Centra advokacie duševně postižených (MDAC), sdružení Kolumbus i od veřejného ochránce práv. Program bude zakončen workshopem o právech pacientů pod taktovkou právníků z Ligy lidských práv.

Program konference s dalšími informacemi naleznete zde.

K výstavišti se dostanete tramvají č. 1, od Hlavního nádraží směr Bystrc-Ečerova, zastávka Výstaviště. Plánek s vyznačením pavilonu je zde.

zpět na přehled aktualit