Podezření na zanedbání lékařské péče o dítě s následkem smrti

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak mám postupovat a kam se obrátit, když mám podezření na zanedbání lékařské péče s následkem smrti? Na konci roku 2008 mi doma umřela 3měsíční dcerka na klebsiellu pneomonii. Lékaři mě nechali přitom, že mi umřela na syndrom náhlého úmrtí, což není pravda. Má lékařka mi řekla, že si je na 1000% jistá, že tu infekci dostala v nemocnici a s tou i odcházela domů. Na koho se můžu obrátit a kdo mi může udělat nezávislý posudek zdravotní dokumentace. Moc děkuji za radu. Lucie

v případě podezření na zanedbání lékařské péče můžete zvolit postup, který je popsán v již zodpovězených dotazech, např. Postup při nesprávné léčbě, Zhoršení zdravotního stavu po chemoterapii, Šance na úspěch při žádosti o odškodnění.

Je možné obrátit se na znalce v oboru lékařství, který na základě zdravotnické dokumentace a dalších skutečností zhodnotí postup nemocnice a lékařů. Výsledky tohoto posudku můžete použít při zvažování dalších případných kroků vůči nemocnici. Upozorňujeme na fakt, že samotné pochybení při určení příčiny smrti automaticky neznamená, že za smrt Vaší dcerky je zdravotnické zařízení odpovědné a že v něčem při péči o ni pochybilo.

Na nemocnici, ale i na konkrétního lékaře, či zdravotnického pracovníka můžete podat stížnost nebo následně v případě neúspěchu zvážit cestu soudního řízení. V takovém případě doporučujeme využít služeb advokáta, který se zabývá medicínským právem.

14.12.2009