Expodum
Právní poradna Často kladené otázky Dokumenty ke stažení
 
Chci svůj porod
Souhlas a rozhodování pacienta
Zdravotnická dokumentace a lékařské tajemství
Řešení sporů
Platby ve zdravotnictví
Děti a rodiče, porod
Očkování
Léky
Práva osob s duševní nemocí
Těžce nemocní a umírající
Lékařské posudky a neschopenky
Práva seniorů ve zdravotnictví
Jak si sehnat právníka?

velikost textu AA původní

Právní poradna pro pacienty

dotaz do poradny můžete vložit zde

Dotaz:

Okopírovaná anamnéza novým lékařem

Dobrý den,

může si praktický lékař zkopírovat mou anamnézu bez souhlasu? Změnila jsem praktického lékaře a on si okopíroval celou mou dokumentaci.

Děkuju

Dadula69

Odpověď:

Dobrý den,

Váš dotaz směřuje na oblast nakládání se zdravotnickou dokumentací a rádi Vám na něj odpovíme. Podrobnou úpravu naleznete v § 53 a násl. zákona o zdravotních službách a vyhlášce ministerstva zdravotnictví o zdravotnické dokumentaci.

Postup lékaře, který popisujete, je v pořádku. Nový praktický lékař má povinnost seznámit se s Vaší zdravotnickou dokumentací tak, že si jí od původního praktického lékaře vyžádá. Ten mu zašle její kopii (originál si nechává) anebo tzv. výpis či opis ze zdravotnické dokumentace, ve kterém jsou uvedeny nejdůležitější záznamy a informace týkající se Vašeho zdravotního stavu.

Výše uvedené předávání zdravotnické dokumentace je důležité z toho důvodu, že nový lékař je povinen zajistit, aby Vám mohl poskytovat zdravotní služby na tzv. náležité odborné úrovni ("lege artis"). Laicky řečeno, aby se o Vás mohl dobře postarat, potřebuje znát i starší informace týkající se Vašeho zdravotního stavu.

 

S pozdravem,

Vaše Férová nemocnice.

4.7.2018

zpět na přehled dotazů

 
Tvorba webových stránek - Webdesign Brno Fotografie poskytla mediabanka isifa Image Service RSS