Expodum
Právní poradna Často kladené otázky Dokumenty ke stažení
 
Chci svůj porod
Souhlas a rozhodování pacienta
Zdravotnická dokumentace a lékařské tajemství
Řešení sporů
Platby ve zdravotnictví
Děti a rodiče, porod
Očkování
Léky
Práva osob s duševní nemocí
Těžce nemocní a umírající
Lékařské posudky a neschopenky
Práva seniorů ve zdravotnictví
Jak si sehnat právníka?

velikost textu AA původní

Právní poradna pro pacienty

dotaz do poradny můžete vložit zde

Dotaz:

propuštění z nemocnice

Dobrý den, Máme babičku v nemocnici po mrtvici, chtějí jí propustit domu i když je 14 dní po zákroku a stále potřebuje 24 hodinový dohled. Nedojde si ani sama na toaletu a nemůžeme se o ní postarat sami. Doktor nám sdělil že je stále velké riziko další mrtvice (operace nebyla úplně úspěšná) Můžeme se proti propuštění nějak bránit ? Děkuji za opověď

Jan

Odpověď:

Dobrý den,

Podmínky, za kterých může nemocnice propustit pacienta, upravuje zákon o zdravotních službách v ustanovení § 48 odst. 2, důvod pro propuštění, který chce pravděpodobně použít nemocnice je pominutí důvodů pro poskytování zdravotních služeb, tohoto důvodu Však nesmí nemocnice využitím pokud by tím došlo k ohrožení zdraví pacienta. Ukončení péče tak není podmíněno souhlasem pacienta či jeho blízkých.

Doporučujeme Vám pokusit se dosáhnout s nemocnicí dohody na tom, že Vy aktuálně nejste schopni poskytnout Vaší babičce v domácích podmínkách takovou péči, aby to nepředstavovalo riziko pro její zdraví a že nemocnice Vám vyjde vstříc v tom, že Vám pomůže vyhledat jiné oddělení či nemocnici, která by babičku byla ochotna přijmout do péče.

S pozdravem,

Vaše Férová nemocnice

10.2.2016

zpět na přehled dotazů

 
Tvorba webových stránek - Webdesign Brno Fotografie poskytla mediabanka isifa Image Service RSS