Žádost o odškodné

Dobrý den. Dne 31. 8. 2008 se mi stal úraz, při kterém došlo k tříštivé zlomenině hlavice levého humeru. V týž den jsem byla hospitalizována na chirurgickém oddělení. 4. 9. 2008 jsem byla operována a kost fixována OS HOFER dlahou a 10 šrouby. Poté následovaly rehabilitace, magnety, vodoléčba, ale výsledek maximální elevace do 90 st. a rotace téměř žádná. Při mém laickém pohledu na RTG a posléze i konzultace s lékařem bylo znát, že při zvedání paže brání v pohybu dlaha. 22. 1. 2010 opět na chirurgii mi byla dlaha a 8 z 10 šroubů vyňaty, 2 šrouby, u kterých se ulomili hlavičky zůstali v kosti a trčeli z ní 0,6mm.V takovém stavu byla operace ukončena. Nastoupila jsem na lůžkové rehabilitační odd., po cvičení a nelepšení se pohybu mě p. primářka doporučila na ortopedii. Po novém RTG a konzultaci s ortopedem mi bylo sděleno, že se musí co nejdříve trčící šrouby odstranit, jinak poruší měkké tkáně a vazy. 6. 4. 2010 jsem podstoupila operaci, původně z lékařského hlediska banální hodinovou, ale jak se ukázalo, jednoduché to se mnou p. doktor vůbec neměl. Šrouby vyjmout nešly, ty zkrátil a zahladil, odsekl kus kosti, která nyní umožní lepší pohyb do strany. Při redresu stále něco pohyb blokovalo, byl to kus kosti, která byla jen volně, nebyla přirostlá a blokovala každý pohyb.Tu museli fixovat 2 šrouby. Operace trvala téměř 4 hodiny a nebyla možná poslední. Postupem času mi není jasné, proč mě operoval chirurg, když klouby jsou záležitostí ortopedů. Myslím, že došlo k pochybení, jak v počátku, při operaci po úraze, kde opomenuli úlomek kosti, který blokoval pohyb, tak při ponechání trčících šroubů z kosti. Mám v úmyslu žádat po nemocnici odškodné, poněvadž mé léčení mohlo být ukončeno již dávno, já mohla nastoupit do práce, nemusela podstupovat další operace a prodlužovat tím léčení. Moc bych si přála abychom mohli být na naše zdravotnictví hrdí, já podcenila radu všech známých ať jdu do jiné nemocnice a ejhle se mi to vymstilo. Prosím, jak mám postupovat v případě vymáhání odškodného mimosoudní cestou.

na otázku, jak postupovat při žádosti o odškodné, jsme odpovídali v obdobných dotazech, které najdete zde, zde a zde.

3.5.2010