Právo na odškodné

Dobrý den,měla bych dotaz: budou to dva měsíce, co jsem po operaci žil, ale výkon se ne zcela dobře povedl, mám v lýtku vnitřní hematom, nohu mám značně oteklou a otok tlačí na nervy, co vedou k chodidlu a já celé chodidlo necítím. Je to bráno jako pooperační komplikace, chodím na rehabilitace a vše bez min.zlepšení. Opakovaně mi bylo řečeno, že léčení bude dlouhodobé. Podotýkám, že mám doma dvě malé děti, o které se nemohu starat a pečovat o ně, tudíž musí manžel.Ten chodí do zaměstnání a nyní je doma v podstatě zadarmo. Proto se ptám, zda mám nárok na nějaké odškodné nebo manžel za ušlý zisk?

Děkuji.

Lenny

nárok na odškodnění byste měla v případě, že by vaše pooperační koplikace byly způsobeny zapříčíněním špatného postupu lékařů. Z tohoto důvodu bychom vám doporučovali zkonzultovat lékařský postup u nezávislého odborníka, který by určil, zda došlo k nějakému pochybení ze strany lékařů. Odškodnění můžete získat jak v mimosoudním řízení (informace o něm naleznete na této adrese), tak i v soudním řízení (více zde). Pokud byste se rohodla pro soudní řízení, doporučujeme vám obrátit se na pomoc právníka. V obou typech řízení můžete uplatňovat jak nárok na náhradu škody, náhradu za ztížení společenského uplatěnění, tak i náhradu za ušlý zisk, který vaše rodina utrpěla díky špatnému lékařskému postupu.

Vaše Férová nemocnice.

21.11.2011