Podezření na zanedbání péče

Dobry den. Moje dcera utrpela uraz kolene zacatkem zari, dostala orthezu a klid na luzku s tim, ze byl stanoven datum (za mesic) operacie meniskusu. Koleno se celkem stabilizovalo, ale pri chuzi bolelo. Za 14 dni byla kontrola, z kolene byla vytazena voda s krvi a dal doporucen klid na luzku s tim, ze cekame na termin operace. Dalsi kontrola probehla u jineho lekare (lekarky), ktery stanovil ze koleno je stabilizovane, operace nebude potreba a termin zrusil a doporucil dceri po 14 dnech na luzku jit do prace. Dcera sla do prace, koleno ji na schodech vyjelo a odvezla ji sanitka znovu do nemocnice. Prijala ji stejna lekarka, ktera ji operaci zrusila s tim, ze operace bude druhy den, tudiz ji nabrala krev, rekla ze nebude jist ani pit a poslala ji domu. Dcera mela velike bolesti a koleno bylo cele zalite krvi. Druhy den rano jsem dceru vezla znovu na ambulanci na prijem. Lekarka ji prijala, ale zmenila termin operace - odlozila ho za dva dny. Az na moji urgenci, ze dceru opravdu koleno hodne boli, nas vyslechl jiny lekar, ktery dceru operoval hned druhy den (v dany den jiz nebylo misto). Dle jeho slov koleno me dcery vypadalo tak, jakoby tam vybuchl granat - vsechno bylo potrhane a zalite krvi. Dcera bude mit sadru pres celou nohu na mesic. Nasledne rehabilitace, pak dalsi operace a dle jeho slov koleno uz nikdy poradne drzet nebude. Dcera pracovala jako obchodni zastupce, tudiz nema zadnou nemocenskou, ani nic jineho, bydli v podnajmu a diky takovemu stavu, nebude dlouho dobu prace schopna. Ja jsem z takoveho jednani velice smutna, protoze dle rady lekare jsem i ja dceri doporucovala koleno procvicovat. Nevim, co mam ted delat. Operujici lekar prislibil, ze si s lekarkou promluvi, ale jak to pomuze me dceri. Je nejaka moznost, aby dcera dostala nejake odskodne? Kdyby sla na planovanou operaci, uz by se lecila a to jen s natrzenym vazem a vsechno by bylo jednodussi, ted to vypada na hodne dlouhou dobu. Velice vam dekuji radu a preji co nejmene smutnych pacientů. Nerada si stezuju, ani ted si vlastne ani stezovat nechci, spise bych rada nejak pomohla dceri, kdyz uz je na tom takhle bidne. Vim, ze i lekari jsou chybujici a nikdo neni neomylny, az na to, ze chyba lekare muze byt takhle bolestiva. Dekuji velice za odpoved.

k řešení Vašeho případu Vás můžeme odkázat na celou řadu jiných případů řešených v poradně, kde rady jsou totožné - např. Mozková mrtvice po operaci, Zhoršení zdravotního stavu po chemoterapii, Poškození mozku po narkóze, Postup při nesprávné léčbě, Šance na úspěch při žádosti o odškodnění.

Ve Vašem případě by bylo těžké prokázat pochybení lékařky, která jistě bude tvrdit, že v daném čase, kdy poprvé zrušila operaci, opravdu postupovala na základě zjištěného stavu, který byl dobrý. Doporučujeme Vám maximálně na lékařku podat stížnost k vedení nemocnice, domníváme se totiž, že pravděpodobnost, že se v tomto případě domůžete nějakého odškodnění je opravdu malá. Nezbyde Vám nespíš než se smířit s tím, že i lékaři chybují a že nemohou zcela předvídat vývoj zdravotního stavu pacienta a jeho zhoršení.

29.10.2010