Nesprávný postup lékařky

Dobrý den, má přítelkyně byla po vyšetření orientačním testem na chlamydie vyšetřena svou gynekoložkou a ta ji na základě orientačního testu předepsala antibiotika proti této infekci. Kvůli jiným komplikacím docházela i na jiná oddělení, kde ji dělali krevní testy a zjistili,že žádné chlamydie nikdy neměla. Lékařka ji ještě předepsala mnohem větší dávku a až druhý den telefonovala ,že se spletla. Antibiotika snášela velice špatně. A tak se chci zeptat jestli je možnost na podání trestního oznámení na lékařku, která takto postupovala a nechala zbytečně trpět mou přítelkyni minimálně 3 týdny při braní ATB jen kůli své lenosti provést pořádný test z krve a pod? Jak proti lékařce postupovat aby jsme ochránili další ženy před touto nedbalou osobou aby někomu neublížila ještě víc?

Luk

při řešení vaší situace máte několik možností. Jednak můžete podat stížnost na lékařku k České lékařské komoře. Pokud požadujete po lékařce náhradu škody, můžete ji žádat buď mimosoudně nebo prostřednictvím soudního řízení. Pokud máte pocit, že se stal trestný čin, můžete podat trestní oznámení.

Více informací k tomu můžete nalézt zde na záložce řešení sporů.

23.4.2012