Nárok na finanční odškodnění

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda mám nárok na finanční odškodnění. Měla jsem problémy se zubem, který nakonec vytrhli, protože po zrentgenování bylo zjišteno v zubu zalomení kořenového nástroje.

nárok na finanční odškodnění vznikne, jestliže při poskytování zdravotní péče došlo k pochybení (zákrok nebyl proveden v souladu se současnými profesními standardy, příp. nebyl proveden technicky správně) a pacientovi tímto konkrétním pochybením byla způsobena škoda. To neplatí pouze v případě, kdy škoda vznikla použitím přístroje nebo jiné věci – pak zdravotnické zařízení odpovídá, i pokud neporušilo žádnou povinnost.

Z Vámi popsané situace nedokážeme bohužel přesně určit, zda tyto podmínky byly splněny. Pokud se však domníváte, že Vám nárok na finanční odškodnění vznikl, doporučujeme Vám postupovat dle návodu v tomto již zveřejněném dotazu. Další informace o náhradě škody najdete také v Často kladených otázkách.

9.1.2010