Mám nárok na náhradu škody?

Dobrý den, měla jsem operaci ganglionu na pravé ruce před rokem. V nemocnici mi doktor řekl, že mám ruku v pořádku, ale do dnešního dne tu pravou ruku nezohnu a mývám i časté bolesti. Nezávazně jsem prošla u více lékařů a měla jsem už druhou operaci a žádná změna se nestala, i když jsem chodila i na rehabilitace. V lednu 2011 mi už jen napsali do lékařské zprávy, že už budu mít trvalé následky. Proto se obracím, aby jste mi poradili jak mám postupovat.

samo

nárok na náhradu škody máte v případě, pokud jsou vaše zdravotní potíže způsobeny pochybením lékaře. Takovéto pochybení bude muset lékař buďto přiznat (aby mohlo dojít k mimosoudnímu řešení problému) nebo budete muset toto pochybení dokázat před soudem (a ten vám mohl přiznat odškodné). Jak postupovat naleznete v odpovědích na obdobné dotazy zde, zde a zde.

Bohužel u nás nepracuje žádný lékař, takže nedokážeme posoudit, zda lékaři pochybili a tudíž ani jak velkou šanci máte na úspěšné získání náhrady škody.

1.4.2011