Který lékař vystaví rozhodnutí o ošetřování?

jsem nezaměstnaná, mám 3 děti, nejmladší 5-tileté. Včera 11. 6. 2013 jsem byla 1. den hospitalizována v nemocnici na operativní hysteroskopii. Manžel se staral o syna, nemáme babičky na hlídání. Při propuštění nemocnice vystavila Rozhodnutí o potřebě ošetřování (péče). Doporučili mi klid a sdělili, že na následující dny mi Rozhodnutí vystaví buď gynekolog, obvodní lěkař, nebo pediatr. Dnes jsem první volala gynekologa, požádala jsem, zda mi vystaví Rozhodnutí o potřebě ošetřování (péče) na 2 dny, ale sdělil mi, že mi může vystavit jedině neschopenku, jsem ale nezaměstnaná. Následně jsem zkusila dětskou lékařku, která sdělila, že může cokoli vystavit pouze z důvodu nemoci dítěte, ne matky. Nakonec jsem volala obvodnímu lékaři, který mi řekl, že doklad musí vystavit můj gynekolog a jestli nemá formulář, že mu ho přepošle. Volala jsem opět gynekologa a ten mi řekl, že toto gynekologie neřeší, vystaví mi při zítřejší kontrole potvrzení, že mám klidový režim-takové potvrzení manželovi asi zaměstnavatel neuzná. Přijde mi to k neuvěření a prosím o radu.

MM

Rozhodnutí o potřebě ošetřování (péče) vystavuje ošetřující lékař osoby, která onemocněla. Ve Vašem případě by to měl být Váš gynekolog. Zkuste Vašeho gyneloga požádat ještě jednou o toto vydání. Pokud tento dokument vydat nadále odmítá, můžete podat stížnost.

Vaše Férová nemocnice.

2.7.2013