Kazy a nálezy pod plombami

Dobrý den, stěhovali jsem se, proto jsem změnila stomatologa. Ten provedl RTG při vstupní prohlídce a zjistil 4 kazy a 2 rozsáhlé nálezy pod plombami. Bylo to přitom přibližně 3 měsíce po preventivní prohlídce u původního stomatologa. Prosím o sdělení, zda lze postup původního stomatologa označit za zanedbání péče a preventivní povinnosti. Kazy i nálezy pod plombami lze přece při řádně provedené prohlídce snadno odhalit. Děkuji Vám předem za odpověď.

Novotná

projekt Férová nemocnice je právnickou poradnou, nedisponujeme tedy lékařskými znalostmi a nemáme tedy dostatečnou kvalifikaci, abychom mohli určit, zda se jedná o pochybení lékaře.

V případě, že nejste spokojena však můžete podat stížnost např. České stomatologické komoře nebo žádat o odškodnění, případně podat trestní oznámení. Nebude-li situace vyřešena k vaší spokojenosti, můžete také podat žalobu k civilnímu soudu.

Více informací k tomu můžete nalézt na našich stránkách vlevo pod odkazem "Řešení sporů".

23.4.2012