Jde o pochybení ze strany lékaře?

Dobrý den, můj otec 55let před měsícem zemřel na tumor plic. Vím o jak vážné onkologické onemocnění se jedná a samozřejmě také vím, že má špatnou prognózu. Bohužel ho jeho ošetřující lékař léčil necelé dva roky na hypertenzi. Tatínek si stěžoval na tlak na hrudi v roce 2008...byl mu proveden RTG S+P....lékař mu sdělil, že je vše v pořádku. Na konci roku 2009 prodělal několik zánětů plic. ATB nezabrala, začal vykašlávat krev. Na CT čekal skoro 2 měsíce...Dg. TU levé plíce...klasifikace nádoru T4N2M0. Jde o pochybení ze strany lékaře?

jako právní poradna bohužel nedokážeme posoudit léčbu Vašeho otce z lékařského hlediska. Pokud však máte podezření, že ze strany lékaře došlo k pochybení při diagnóze a následné léčbě, můžete na něj podat stížnost k vedení nemocnice neb například k České lékařské komoře, či orgánu, který zdravotnické zařízení registroval. To by Vám mělo zajistit nezávislé odborné posouzení Vaší situace. Bližší informace o podávání stížností se můžete dočíst například zde.

Zvážit můžete také postup soudní cestou. Informace o této variantě naleznete například zde.

4.5.2010