Lze zjistit, zda jsem evidován jako dlužník regulačního poplatku ?

je možno nějakým způsobem zjistit, zda mne některé zdravotnické zařízení nebo lékař náhodou neeviduje jako dlužníka regulačního poplatku apod.(?) Reaguji na článek na NOVINKY.cz. Jedná se mi o situaci běžného (řádného a poctivého) pacienta, který vždy, když byl lékařem vyzván k uhrazení regulačního poplatku, tak učinil. Ale co když se na to například při některé návštěvě u lékaře zapomnělo, což není nikterak nereálné, nebo například u některých lékařů člověk žádný ústřižek o zaplacení ani neobdrží (dokonce se mi stalo, že příslušnému lékaři došly ústřižky) nebo je vůbec neměl? Děkuji.

VectorD

nemocnice si seznam dlužníků pečlivě vedou a není pro ně proto problém zjistit, jestli mezi ně patříte i vy. Bohužel neexistuje nějaký volně prístupný registr, který by byl umístěn např. na internetu, a ve kterém by si pacienti sami mohli svou situaci kontrolovat. Jediným způsobem, který zbývá, je zeptat se přímo lékaře nebo na ekonomickém oddělení v nemocnici.

Zkuste proto lékaře, u kterého si nejste jist, kontaktovat přímo s konkrétním dotazem.

Pro zajímavost se můžete podívat i na dotaz týkající se doby splatnosti a promlčení regulačních poplatků, který jsme již dříve zodpovídali zde.

10.8.2011