Expodum
Právní poradna Často kladené otázky Dokumenty ke stažení
 
Chci svůj porod
Souhlas a rozhodování pacienta
Zdravotnická dokumentace a lékařské tajemství
Řešení sporů
Platby ve zdravotnictví
Děti a rodiče, porod
Očkování
Léky
Práva osob s duševní nemocí
Těžce nemocní a umírající
Lékařské posudky a neschopenky
Práva seniorů ve zdravotnictví
Jak si sehnat právníka?

velikost textu AA původní

Právní poradna pro pacienty

dotaz do poradny můžete vložit zde

Dotaz:

Očkování na dětském táboře

Dobrý den,

na Vašich webových stránkách jsem narazila na odkaz http://www.ferovanemocnice.cz/pravni-poradna/ockovani-27/n-neockovane-dite-180.html ohledně neočkovaných dětí a táborů. Bohužel je z roku 2009. Tak bych Vás moc poprosila o nové vyjádření, zdali je nadále v platnosti zákon, kdy subjekt, který pořádá tábor, kde bude méně jak 30 dětí, může bez problému přijmout částečně neočkované dítě.

Moc děkuji předem pro mě cennou informaci :)

Lillybaby

Odpověď:

Dobrý den,

uvedené znění zákona č. 258/2000 Sb. o ochraně veřejného zdraví je stále aktuální. Zotavovací akcí je akce, které se účastní menší počet dětí než 30, jak stanovuje § 8 zákona č. 258/2000 Sb. o ochraně veřejného zdraví. Podmínky pro účast na zotavovací akci jsou pak stanoveny v § 9 zákona o ochraně veřejného zdraví, ve druhém odstavci písm. a tohoto ustanovení je kladena také podmínka podrobení se pravidelným očkováním nebo prokázání imunity či trvalé kontraindikace dítěte. 

Jelikož tábor, jehož se účastní méně než 30 dětí není zotavovací akcí, může subjekt, který tábor pořádá přijmout také částečně neočkované dítě.

 

S pozdravem,

Vaše Férová nemocnice

9.8.2017

zpět na přehled dotazů

 
Tvorba webových stránek - Webdesign Brno Fotografie poskytla mediabanka isifa Image Service RSS