Expodum
Právní poradna Často kladené otázky Dokumenty ke stažení
 
Chci svůj porod
Souhlas a rozhodování pacienta
Zdravotnická dokumentace a lékařské tajemství
Řešení sporů
Platby ve zdravotnictví
Děti a rodiče, porod
Očkování
Léky
Práva osob s duševní nemocí
Těžce nemocní a umírající
Lékařské posudky a neschopenky
Práva seniorů ve zdravotnictví
Jak si sehnat právníka?

velikost textu AA původní

Právní poradna pro pacienty

dotaz do poradny můžete vložit zde

Dotaz:

Očkování MMR

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat ohledně očkování MMR - do jakého věku dítěte je povinné pediatrické očkování touto vakcínou?

Moje pediatrička tvrdí, že do 18měsíců věku dítěte, a poté, že musím do očkovacího centra. Pediatrička mé švagrové ovšem nemá problém s odkladem a naočkování ve věku 24měsíců.
 

Nyní nevím, kterých informací se mám držet. 

Odpověď:

Dobrý den,

vakcína MMR (proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám) má být aplikována nejdříve první den patnáctého měsíce po narození dítěte. Vyplývá tak z ustanovení § 5 vyhlášky Ministerstva zdravotnictví č. 537/2006 Sb. – online naleznete například zde. Z dikce tohoto ustanovení lze dále dovodit, že zde zatím není stanovena žádná horní věková hranice, do které musí být tato vakcína dítěti podána.

Je ovšem vždy na zvážení, jaké jsou důsledky včasného nepodání této vakcíny – příkladem může být problematický zápis dítěte do školky apod.

Touto problematickou se například zabýval i internetový článek, který naleznete zde.

S pozdravem,

Vaše Férová nemocnice

6.12.2017

zpět na přehled dotazů

 
Tvorba webových stránek - Webdesign Brno Fotografie poskytla mediabanka isifa Image Service RSS