Expodum
Právní poradna Často kladené otázky Dokumenty ke stažení
 
Chci svůj porod
Souhlas a rozhodování pacienta
Zdravotnická dokumentace a lékařské tajemství
Řešení sporů
Platby ve zdravotnictví
Děti a rodiče, porod
Očkování
Léky
Práva osob s duševní nemocí
Těžce nemocní a umírající
Lékařské posudky a neschopenky
Práva seniorů ve zdravotnictví
Jak si sehnat právníka?

velikost textu AA původní

Právní poradna pro pacienty

dotaz do poradny můžete vložit zde

Dotaz:

Očkování BOOSTRIX POLIO

V lednu 2013 byla naše dcera očkovaná vakcínou INFANRIX (záškrt, tetanus, černý kašel). Nyní má být dcera přeočkována vakcínou BOOSTRIX POLIO (pozvánka na leden 2018). Do jakého měsíce můžeme posunout očkování, aby nepropadlo a nemuselo se očkovat znovu. Děkuji

Roman

Odpověď:

Dobrý den,

očkování je podrobně upraveno ve vyhlášce o očkování proti infekčním nemocem. Pravidelné očkování proti záškrtu, tetanu a černému kašli je pak upraveno ve vyhlášce o očkování proti infekčním nemocem v § 4 odst. 2 a je nutno ho provést od dovršení 5. do dovršení 6. roku věku dítěte. 

V případě, že se zároveň očkuje i 4. dávka očkování proti přenosné dětské obrně jako ve Vašem případě vakcína BOOSTRIX POLIO, musí být přeočkování provedeno od dovršení 10. roku věku dítěte nejpozději do dovršení 11. roku věku dítěte dle § 4 odst. 3

To znamená, že očkování Vaší dcery můžete odložit, nicméně jen v rámci takto stanovené zákonné lhůty. 

S pozdravem 

Vaše Férová nemocnice

 

1.3.2018

zpět na přehled dotazů

 
Tvorba webových stránek - Webdesign Brno Fotografie poskytla mediabanka isifa Image Service RSS