Expodum
Právní poradna Často kladené otázky Dokumenty ke stažení
 
Chci svůj porod
Souhlas a rozhodování pacienta
Zdravotnická dokumentace a lékařské tajemství
Řešení sporů
Platby ve zdravotnictví
Děti a rodiče, porod
Očkování
Léky
Práva osob s duševní nemocí
Těžce nemocní a umírající
Lékařské posudky a neschopenky
Práva seniorů ve zdravotnictví
Jak si sehnat právníka?

velikost textu AA původní

Právní poradna pro pacienty

dotaz do poradny můžete vložit zde

Dotaz:

Nejpozdější termín pro první dávku hexavakcíny

Dobrý den, mám prosím jeden dotaz. Chápu § 4 odst. 1 vyhlášky o očkování proti infekčním nemocem správně tak, že první dávka hexavakcíny může být naprosto legálně podána až v 10. měsíci věku dítěte? Vycházím z toho, že dítě musí být očkováno poslední dávkou hexavakcíny do 18. měsíce věku, mezi čtvrtou a třetí dávkou musí být minimálně 6 měsíců (tj. 12. měsíc) a následně mezi třetí, druhou a první jeden měsíc, tj. vychází první dávka na 10 měsíc věku. Mockrát děkuji.

Odpověď:

Dobrý den,

ano, citované ustanovení chápete správně.

Dítě se očkuje hexavalentní očkovací látkou (hexavakcínou) od třináctého týdne po narození, a to čtyřmi dávkami.

  • Mezi první, druhou a třetí dávkou musí být zachován alespoň jeden měsíc časový odstup.
  • Mezi třetí a čtvrtou dávkou musí být časová mezera alespoň šest měsíců.
  • Čtvrtá, poslední dávka se pak dítěti podává nejpozději do osmnáctého měsíce věku.

Pokud byste tedy chtěl nechat své dítě naočkovat co nejpozději, čtvrtá dávka hexavakcíny by proběhla v osmnáctém měsíci věku dítěte, třetí dávka ve dvanáctém měsíci dítěte, druhá v jedenáctém a první v desátém měsíci věku života dítěte.

Přečtěte si také tento již dříve zpracovaný dotaz s konkrétním příkladem.

Vaše Férová nemocnice

18.9.2009

zpět na přehled dotazů

 
Tvorba webových stránek - Webdesign Brno Fotografie poskytla mediabanka isifa Image Service RSS