Expodum
Právní poradna Často kladené otázky Dokumenty ke stažení
 
Chci svůj porod
Souhlas a rozhodování pacienta
Zdravotnická dokumentace a lékařské tajemství
Řešení sporů
Platby ve zdravotnictví
Děti a rodiče, porod
Očkování
Léky
Práva osob s duševní nemocí
Těžce nemocní a umírající
Lékařské posudky a neschopenky
Práva seniorů ve zdravotnictví
Jak si sehnat právníka?

velikost textu AA původní

Právní poradna pro pacienty

dotaz do poradny můžete vložit zde

Dotaz:

Délka změny pobytu na nemocenské

Dobrý den, budu po operaci ruky a mám možnost jet s dětmi na chatu do přírody. Chtěla bych se zeptat, na jak maximálně dlouhou dobu si můžu nahlásit změnu pobytu, když jsem na nemocenské. Děkuji za odpověď.

Monika

Odpověď:

Dobrý den,

změna pobytu není nijak časově limitovaná. Tuto změnu schvaluje podle § 56 odst. 3 zákona o nemocenském pojištění ošetřující lékař. Spadá to do léčebného plánu, který lékař určuje, a který pojištěnec musí dodržovat.

Změnu pobytu a jeho délku tedy musíte konzultovat s Vaším ošetřujícím lékařem. Ten určí, zda-li to Váš zdravotní stav umožní. Jím schválenou dobu poté nahlásíte na správu sociálního zabezpečení.

Délku jako takovou tedy nelimituje žádný zákon, ale pouze Váš ošetřující lékař.

Pokud lékař Vaši žádost o změnu pobytu neschválí, můžete podat žádost o přezkoumání takového rozhodnutí podle § 46 zákona o specifických lékařských službách. Tím, že toto rozhodnutí je svým způsobem posudek, je možné použít tuto možnost. Žádost o přezkum podáváte lékaři, který rozhodnutí vydal. Ten mu buďto vyhoví, nebo věc předá příslušnému správnímu orgánu.

S pozdravem 

Vaše Férová nemocnice

 

 

23.5.2018

zpět na přehled dotazů

 
Tvorba webových stránek - Webdesign Brno Fotografie poskytla mediabanka isifa Image Service RSS