Změna místa pobytu v pracovní neschopnosti

Dobrý den. Mám dotaz ohledně mého těhotenství. Jsem nyní na rizikovém těh. v 18 tt u gynekologa na xxx. Pracovala jsem zde, mám zde všechny lékaře a náš dům v yyy prochází velkou rekonstrukcí. Proto jsem si nechala napsat rizikové na xxx k rodičům. Dotaz č. 1: přítel dostaví náš dům v září - mohu přejít k jinému gynekologovi a změnit místo pobytu do yyy (mám zde trvalé bydliště)? A dotaz č. 2: mám nárok na celodenní vycházku z důvodu mé svatby v srpnu? Děkuji pěkně za odpověď.

změnit lékaře je možné jednou za 3 měsíce. O změnu místa pobytu je nutné požádat Vašeho ošetřujícího lékaře, ale zda změnu povolí, záleží jen na něm. Nicméně, pokud tuto změnu Váš zdravotní stav nevylučuje, neměl by být s jejím povolením problém.

Pokud Vám lékař změnu nepovolí, musí na Vaši žádost vydat rozhodnutí o tomto nepovolení. Když budete považovat postup lékaře za bezdůvodný a nesprávný, můžete podat proti jeho rozhodnutí opravný prostředek – návrh na přezkoumání lékařského posudku. Lze jej podat do 3 dnů ode dne jeho prokazatelného obdržení. Tento návrh však nemá odkladný účinek, to znamená, že rozhodnutí lékaře platí ode dne vystavení.

Pokud Vám na základě opravného prostředku lékař nebo vedoucí zdravotnického zařízení nevyhoví, postoupí návrh jako odvolání do 5 dnů od jeho doručení registrujícímu orgánu nebo zřizovateli.

Otázku vycházek má také plně v kompetenci Váš lékař. Opět je nutné o změnu vycházek lékaře požádat. Postup při nevyhovění Vaší žádosti je stejný jako při nevyhovění žádosti o změnu místa pobytu.

29.6.2010