Žádost o prodloužení podpůrčí doby

Dobrý den, ráda bych se zeptala, co mám dělat. Dne 18. 12. 2009 mě vypršela podpůrčí doba. U ošetřujícího lékaře jsem si dala žádost o prodloužení podpůrčí doby. Posudkový lékař mě uschopnil s tím, že jsem zdravá a také obvodní lékař ukončil neschopenku dne 17. 12. Od 18. 12. jsem dostala novou neschopenku s tím, že mě 23. 12. museli na chirurgii říznout a vyčistit. Jak bych mohla v tomto stavu jít do práce, to nechápu a v tomto stavu už vůbec. Ještě v lednu nebo začátkem února čekám na operaci v xxx, kde se léčím se střevy. Již mám částečný důchod. Tak se ptám, co mám dělat. Chci se proti tomu posudku odvolat, ale zatím mi nic nepřišlo. Nebo mám požádat o plný invalidní důchod ? Prosím poraďte.

odkazujeme na již zodpovězené dotazy zde a zde.

V těchto dotazech se dozvíte, že po uplynutí podpůrčí doby lze vyplácet nemocenské jen ve výjimečných případech, pokud lze očekávat, že pojištěnec brzy nabude pracovní schopnost. Z Vašeho sdělení jsme vyrozuměli, že posudkový lékař tuto žádost o prodloužení podpůrčí doby zamítl. Dokud Vám toto rozhodnutí nebylo doručeno, nemůžete se proti němu odvolat. Zkuste se informovat přímo na příslušném úřadě, nevíme, jaká je praxe v těchto případech. Požádat o plný invalidní důchod (respektive nově o invaliditu druhého nebo třetího stupně) můžete, otázkou však je, zda splňujete podmínky pro jeho přiznání. S konkrétnějšími dotazy se můžete obrátit informační telefonickou linku nebo informační pracoviště České správy sociálního zabezpečení.

28.12.2009