Vycházky při dvou činnostech

dostala se ke mě informace o neomezených vycházkách v případě dvou zaměstnání, oborů činnosti.

Pracuji jako zedník a k tomu jsem začal dělat finančního poradce a prý bych mohl při pracovní neschopnosti, která by mě neomezovala při vykonávání finančního poradenství (např. zlomený prst) dostat neomezené vycházky, abych se mohl věnovat svojí druhé činnosti.

Petr119

tato možnost skutečně v českém právu existovala, ale pouze do konce roku 2011.

Neomezené vycházky od ledna 2012 již není možné povolit. Výjimečný režim vycházek je možný jen pro těžce nemocné se souhlasem okresní správy sociálního zabezpečení.

V současnosti může lékař povolit vycházky nejvýše v celkovém rozsahu 6 hodin denně v době od 7 hodin do 19 hodin.

V době vám povolených vycházek se ale můžete klidně věnovat i druhé pracovní činnosti.

21.3.2012