Víkend mimo domov v průběhu dočasné pracovní neschopnosti

kolikrát je možno opustit domov například na víkend v průběhu nemocenské při nepracovním úrazu? Mě doktorka tvrdí že 2x a další že je to nesmysl, že stačí pouze předem nahlásit..Jak to tedy je? děkuji

Brnda

změnit místo pobytu v době dočasné pracovní neschopnosti smíte pouze s předchozím souhlasem ošetřujícího lékaře. Byla-li Vám povolena změna místa pobytu v období prvních 21 kalendářních dnů dočasné pracovní neschopnosti jste povinen tuto změnu místa pobytu předem písemně nebo jinak prokazatelně oznámit zaměstnavateli. Není stanoveno kolikrát lze tuto změnu provést. Přitom nerozhoduje, zda se jedná o pracovní či nepracovní úraz.

12.11.2012