Venčení psa v době pracovní neschopnosti

žiji sama v domácnosti a mám mladého psa. Můžete mi prosím sdělit, jak mám řešit venčení v případě pracovní neschopnosti, když vycházky jsou dané v určené hodiny, ale pes potřebuje ven i v jinou dobu? Nemám nikoho, kdo by mi psa vyvenčil. Nevím, jak mám tuto situaci řešit. Děkuji za odpověď.

Lama

můžete požádat Vašeho lékaře o změnu délky a rozsahu vycházek v době neschopenky, protože právě on je oprávněn o tom rozhodovat, a to čistě podle svého lékařského uvážení, neexistují žádné zákonné limity, podle kterých by měl rozhodovat.

Jestliže lékař nebude ochoten režim vycházek změnit, můžete po něm požadovat, aby vám vydal rozhodnutí o tomto nepovolení. Proti rozhodnutí potom můžete podat návrh na jeho přezkoumání; více o tomto návrhu naleznete například zde.

Při neschopnece je důležité, abyste byla doma k zastižení v případě, že přijde kontrola. Jestliže by tomu takto nebylo, hrozí Vám zkrácení nebo odebrání nemocenských dávek.

25.10.2011