Seznámení s výsledkem pracovně-lékařské prohlídky

byla mi zaměstnavatelem nařízena mimořádná zdravotní prohlídka, tu jsem absolvoval. Na dotaz o jejím výsledku nemám ani po týdnu odpověď od zaměstnavatele. Do jaké doby je zaměstnavatel povinen seznámit mě s výsledkem?

V případě, že bych se chtěl proti výsledku (pokud pro mě bude negativní) odvolat, jak mám postupovat a co bude následovat?

Děkuji za Váš čas a odpověď.

Tonas

lékařský posudek musí být vydán nejdéle do 10 pracovních dnů.

Lékař, který posudek vydal, zajistí neprodleně jeho prokazatelné předání
a) posuzované osobě a
b) osobě, která o posouzení zdravotní způsobilosti posuzované osoby za účelem vydání posudku oprávněně požádala, není-li posuzovanou osobou (tedy zaměstnavateli).

Měl byste tedy obdržet výsledek (přibližně) ve stejnou dobu jako zaměstnavatel. Pokud posudek neobdržíte ve stanovené lhůtě, obraťte se na lékaře.

Budete-li se domnívat, že lékařský posudek je nesprávný, můžete do 10 pracovních dnů ode dne jeho prokazatelného předání (tedy většinou ode dne jeho obdržení) podat návrh na jeho přezkoumání. Tento návrh se podává přímo lékaři, který posudek vydal. Ten pak  návrhu na přezkoumání posudku může v plném rozsahu vyhovět. Pokud tak však neučiní, postoupí do 10 pracovních dnů ode dne jeho doručení spis s návrhem na přezkoumání, včetně podkladů potřebných pro přezkoumání lékařského posudku a svého stanoviska, příslušnému správnímu orgánu (krajskému úřadu).

5.2.2013