Různá doba vycházek v různé dny

Dobrý den. Měla bych dotaz ohledně vycházek v době pracovní neschopnosti z důvodu operace syndromu karpálního tunelu. Vím, že rozsah a dobu vycházek stanovuje lékař. Protože 1x týdně dálkově studuji, chtěla jsem napsat vycházky odlišné než v jiné dny,  je to možné? Má praktická lékařka toto odmítla, že to teda nejde! Může mi dobu vycházek změnit? A ještě jeden dotaz: Prosím mohu změnit praktického lékaře v době pracovní neschopnosti? Velice hezky děkuji za odpověď.

o rozsahu, době a případných změnách vycházek v době pracovní neschopnosti  rozhoduje ošetřující lékař na základě posouzení zdravotního stavu konkrétního pacienta. Doporučujeme Vám tedy navštívit lékařku, vysvětlit jí důvody, proč změnu žádáte a pokusit se o domluvu. Pokud ani poté nebude Vaše lékařka  se změnou souhlasit, požádejte ji, aby o tomto vydala rozhodnutí. Proti rozhodnutí se do 3 dnů  můžete  bránit podáním návrhu na přezkoumání. Zde je postup stejný, jako u dotazu: Co mám dělat, když nesouhlasím s rozhodnutím lékaře o vzniku dočasné pracovní neschopnosti?

Lékařka nemá pravdu, že to nejde. Není nám známo nic, co by vyhovění Vašemu požadavku bránilo, jedině Váš zdravotní stav, který by to neumožňoval. Pokud takové stanovení vycházek Váš zdravotní stav umožňuje, není důvod Vám nevyhovět. Lékaři se spíš bojí vyhovět, protože se ještě s takovým požadavkem například nesetkali, to ale není legitimní důvod.

Změnit lékaře během dočasné pracovní neschopnosti samozřejmě můžete. Bývá to nejjednodušší způsob řešení problémů s vycházkami. Obdobný dotaz týkající už Férová nemocnice zodpovídala zde.

Omlouváme se za pozdní odpověď, ale vzhledem k tomu, že tato otázka už v poradně byla několikrát řešena, věříme, že jste nalezla odpověď i dříve.

3.2.2010